Klenotnictví BENY se zaměřují jen na šperky a hodinky od nejprestižnějších značek. Jednou z nich je i oceňovaná švýcarská firma Parmigiani Fleurier. Vznikla v roce 1996,  ale její unikátnost je však podložena zkušenostmi historicky velmi cennými klenoty hodinářského umění.

PODOBNĚ I RODINNÁ FIRMA BENY vystavěla svůj úspěch na nabídce toho nejhodnotnějšího, co může její zákazníky nadchnout. Příběh firmy započal v 70. letech minulého stole􏰁 v Chorvatsku, v 90. letech už ale zářilo její logo i v Praze. Spokojenost s kvalitou nabízeného zboží, podpořená prvotřídními službami a milým přístupem, dala vzniknout i dalším pražským šperkařským bu􏰀kům. Dnes jsou klenotnictví BENY ozdobou už tří pres􏰀tižních pražských adres. Vedle Václavského nám. 52, kde sídlí rovněž dílna pro výrobu vlastních šperků a servisní opravy, vítá BENY své zákazníky také v Pařížské 8 a v Karlově 18.

ROVNĚŽ ŠVÝCARSKÝ MISTR HODINÁŘ Michel Parmigiani otevřel svou dílnu v 70. letech 20. stol. Světu však tehdy vládly quartzové hodinky a tradiční mechanickou hodinařinu uvrhly do velké krize. Pan Parmigiani se ale nevzdal a vypracoval se na vyhledávaného restaurátora, pod jehož rukama znovu ožívaly mistrné hodinářské kousky. V roce 1996 se pak pustil do výroby svých vlastních hodinek. Značka Parmigiani Fleurier si záhy u zákazníků vydobyla originalitou a špičkovou jakostí přední místo. Dnes pod názvem této firmy najdeme 5 kolekcí: Kalpa, Tonda, Toric, Ovale a nejodvážnější exkluzivní Bugatti s několika patenty.

MUŽE JISTĚ OSLOVÍ HODINKY z kolekce Tonda 1950. Rok narození autora časoměrných skvostů přináší v této řadě množství variant v klasickém střihu základní vizuální identity značky. Originalitu nositele v řadě LUNE jemně naznačí důmyslný ukazatel měsíčních fází. Společně s datumovkou se nachází v úctyhodně tenkém těle, čemuž napomáhá štíhlý profil mikrorotoru upevněného k hlavní desce.

NA DÁMY U PARMIGIANI MYSLÍ TÉŽ, např. v mimořádně zdařilé kolekci Parmigiani Kalpa Piccola, která kombinuje luxusní materiály s originálním designem. První model značky pro ženy umocňuje jejich krásu atraktivním hranatým pouzdrem lemovaným drahými kameny. Guilloché číselníky jsou vyvedeny v rozmanitých barvách. Zvlášť podmanivé je perleťové provedení plochy ciferníku, z něhož jemně vystupují zlacené detaily určující přesný čas.

Written by Kateřina Novotná