Každý z interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos, se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě veřejnosti běžně nepřístupného, bývalého bytu továrníka Huga Semlera v Klatovské ulici č.19, který bude mimořádně otevřen například v sobotu 6. května.

Z kdysi přepychového bydlení, pro které Loos navrhl překrásný hudební salon obložený mramorem fantastiko, se staly kanceláře. Rodina Huga Semlera byla nucena před druhou světovou válkou uprchnout před nacisty z Čech. V průběhu druhé světové války zde sídlilo místní velitelství wehrmachtu, poté dům využívala Československá armáda. Interiér nebyl doposud rekonstruován, a tak se návštěvníkům otevírá pouze výjimečně. Komentovaná prohlídka trvá 30 minut.

Vstupenky v ceně 50 korun je nutné zakoupit předem, a to buď  online prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky vedle radnice.

Vzhledem k tomu, že objekt doposud nebyl rekonstruován, prohlídky jsou nepřístupné dětem do 12 let. Interiér není bezbariérový, nedoporučuje se tedy vstup osobám se sníženou schopností pohybu.

Další možnost navštívit v letošním roce tyto mimořádné prostory: 17.6., 9. 9. a 28. 10. 2017

 

Written by Trendy Age