Jeden z nejprestižnějších karlovarských hotelů Luxury Spa hotelu Olympic Palace se jmenuje po luxusním a ve své době největším zaoceánském parníku Olympic. Historie a dokonalá lázeňská současnost se v budově centru slavných lázních snoubí s neobvyklou lehkostí.

Už při příchodu ucítíte uvolněnou atmosféru odpočinku, u vchodu na vás ale navíc dýchne snaha majitelů hotelu blahodárně zapůsobit na ozdravení hostů také honosnou architekturou vnitřních prostor. Hotel měl velké štěstí, majitelky Marie a Berta Stadlerovy jej uvedly do provozu v roce 1910 v době největšího rozmachu Karlových Varů. Tehdy nesl název Germania. Se vznikem Československé republiky došlo ke změně jména podle tehdy proslulé zaoceánské lodě Olympic a také se proměnila ústřední socha pod krovem, a to v repliku známé sochy Svobody. Pak už pohnuté 20. století nepřálo ani soše, ani rozvoji hotelu. Až v roce 1991 je hotel prohlášen kulturní památkou a těsně po miléniu se započalo s jeho generální rekonstrukcí a přestavbou sousední budovy. Jako jeden celek je v roce 2015 Luxury Spa hotel Olympic Palace slavnostně otevřen.

Po hotelových chodbách

Renovace hotelu je znát v každém detailu, stačí vystoupat po schodech nebo se vyvést stylově upraveným výtahem a nahlédnout do některého z pokojů. Ty dvoulůžkové tu čekají na své hosty ve třech kategoriích. Hned vás zaujme nejen nábytek s patinovanou třešňovou dýhou, ale i ornamentální tapety a luxusní textilie. Vše je tak luxusní a přece příjemné, že se tu rázem budete cítit jako doma. Moderní technologie jsou umně ukryté. Přejděme ale ještě dál až k rozlehlejším a okouzlujícím Suite apartmánům. Prezidentský pokoj Olympic Suite má rozlohu 92 m2 a jeho zařízení je přímým odkazem na francouzskou secesi. V Junior Suite Skyfall vás zase zaujme nádherný loftový prostor a velké střešní okno.

Když jsme si po příjezdu odpočinuli, je dobré okusit i zde v Olympiku to pravé „lázeňské“, tedy zdejší nabídku balneo služeb. Těch tu nabízejí více jak sto. Do království ozdravení se vydáme do pomyslného podpalubí, do prostorného Lázeňského centra Hera s rozlohou více jak 800 m2.

Voda ve všech formách

Prim v léčbě tu hrají přírodní zdroje – a hlavně voda. Dokonce i ta minerální je zavedena přímo do budovy. Nejdříve se zastavme tam, kde lze podstoupit vstupní vyšetření, poté už může následovat konzultace u lékaře a první procedury. Specialisté i lékaři jsou tu k dispozici 7 dní v týdnu, načasují vám tedy jednotlivé kúry tak, abyste si svůj lázeňský pobyt vychutnali opravdu naplno. Dlouhé chvíle se nebojte, příjemně strávit čas lze také v hotelovém Wellness centru Apollo s jeho několika atrakcemi, včetně bazénu, vířivky, saun a solné jeskyně.

Třešnička na dortu

Je na čase doplnit energii, a to tou nejlepší gastronomií v lahodně působícím prostředí hotelového Amadeus restaurantu. Nejenže je tu vše čerstvě připravené, ale jídelníček je doplněn navíc o superpotraviny. A jestli máte vzhledem ke svému zdraví speciální nároky, stačí se poradit s nutričním specialistou, kuchaři jeho doporučení hravě zvládnou. O pochoutky není nouze ani v Lobby baru Sebastian, zvláště jestli si chcete užít šálek skvělé kávy, doušek vynikajícího vína nebo některého z alkoholických a nealko drinků v útulném prostředí v anglickém stylu.

 Kontakt: 

Hotel Olympic Palace • Zámecký vrch 41 • 360 01 Karlovy Vary

www.olympic-palace.cz  

 

 

Written by Kateřina Novotná