Prosvištěte podzimní horskou krajinou! Dolní Morava láká na profesionálně připravený Trail Park. 20 kilometrů tras je určených pro malé i velké bikery. A pokud chcete na svých jízdních schopnostech ještě zapracovat, můžete využít některý z kurzů Bajkové školy.

Potrénujte rovnováhu ve sjezdu, správné brždění nebo techniku zatáčení. Bajková škola vítá jezdce už od 8 let. Kromě dětských cyklistů můžete využít základní kurz pro dospělé, kurz pro středně pokročilé a pokročilé a taky speciální kurzu pro ženy, kterým provází profesionální instruktorky.

 Ke skvělé zábavě rychleji a bez šrámů

Horský resort Dolní Morava navázal úzkou spolupráci s Bajkovou školou, díky které si můžete osvojit bajkerské dovednosti na kurzech přímo na Dolní Moravě. Láká vás se zdokonalit v jízdě, ale nenašli jste zatím odvahu vyrazit? Máme pro vás pár tipů, jak zvládnout základní pozice na kole a sjet si svojí první klopenku jako profesionál.

 

Zatáčení je komplexní dovednost, kterou je ideální se s instruktorem učit krok po kroku v bezpečném terénu – třeba na měkké, rozkvetlé sjezdovce. Pádům v zatáčkách se v bajkové škole učí předcházet mimo jiné vytažením těžiště těla zevnitř oblouku ven nad kolo. Co se klient na louce naučí, na trailu jako když najde – třeba směřovat pohled k výjezdu ze zatáčky.

 

Děti se potřebují učit nápodobou – v perfektně vyšejpovaných táhlých klopenkách má instruktor čas vše předvést a ještě může sledovat, jak se malým bikerům a bikerkám při jízdě daří. Dlouhé a charakterem konzistentní traily pomáhají soustředit se na vycentrovaný postoj s pedály vodorovně, prsty na brzdách a lokty vždy směřujícími ven. Než vyrazí na trail, věnují s dětmi celý blok technice brzdění, aby uměly jak bez smýkání zpomalit, tak kontrolovat rychlost ve svažitých klopenkách.

 

 

Traily Dolní Moravy si rychle získaly oblibu a často je na nich značný provoz. K nácviku manévrů, jako je nadhození předního kola či manuál, je ideální využít bezpečný terén lesních cest s krásnými výhledy, které traily v různé výšce kopce protínají. No, a nově osvojený prvek si pak klienti hned upevňují na trailu.

 

 

Výuka Bajkové školy v Trail Parku Dolní Morava stojí na třech pilířích:

1. Bezpečnost

2. Zábava

3. Progres

A pak už si jen užívejte dobrodružnou jízdu na kole. Nechte se vytáhnout do kopce lanovkou. Stačí nasednout u chaty Slaměnka a na kopci si vybrat ideální trasu. Chystá se pro vás Mlýnský trail s nejdelší trasou o velmi lehké obtížnosti. Stále se na něm pracuje, ale už teď si můžete projet alespoň část cesty. Nenáročný Selský flow trail využívají hlavně začátečníci a rodiny s dětmi. Zkušenější jezdci si vybírají Lesní trail s klopenkami, přejezdy, dropy a skoky s lavicí. Ti nejodvážnější a nejzkušenější bikeři se pouštějí dolů Mamutím trailem, který je protkaný terénními vlnami, klopenkami, dřevěnými lávkami a technickými skoky. A až dorazíte do cíle, zažeňte žízeň po sportovním výkonu s nefiltrovanou desítkou s názvem Sedloffka.

Na webu Dolní Moravy najdete profil každé trasy včetně videa z jízdy, abyste se mohli lépe rozhodnout, který trail vám lépe sedí. Online si můžete také rezervovat kola v půjčovně Chaty Marcelka a vyzkoušet si tak parádní jízdu.

Více na www.dolnimora.cz

Written by Jakub Machač