Metabolic balance je unikátní výživový program, který je každému na míru sestaven podle jeho podrobného rozboru krve. V Resortu Svatá Kateřina je nabízen formou intenzivního 10 denního pobytu s individuální péčí. Zohledňuje aktuální zdravotní stav klienta a nejdůležitější aspekty životního stylu, proto je v boji s nadváhou vhodný opravdu pro všechny nehledě na věk a různé zdravotní potíže a nemoci. Upravuje metabolismus, čímž redukuje tělesnou hmotnost a podporuje celkové zdraví.

Metabolic_balance_resort_SvKaterina

Základ programu metabolic balance tvoří osobní jídelní plán, který je vyhotoven podle aktuální a velmi podrobné laboratorní analýzy krve (více než 50 parametrů) a dalších údajů o zdravotním stavu zohledňujících všechny podstatné fyzické charakteristiky (věk, zdravotní potíže, alergie atd.). Plán výživy je z hlediska cílového efektu rozdělen do 4 fází. Organismus má neustále k dispozici všechny potřebné živiny, které udržují stabilní úroveň inzulínu, a proto se po jídle člověk cítí dostatečně zasycen. Jediným kritériem pro výběr je působení potravin na individuální látkovou výměnu a hormonální rovnováhu.

Metabolic_balance_jidlo_1Po celou dobu pobytu v Resortu Svatá Kateřina je klient pod dohledem dietologů a kuchaři pro něj připravují speciální individualizované pokrmy. S šéfkuchařem může také konzultovat přípravu vyvážených zdravých jídel. Tým odborníků klientům doporučí i nejvhodnější mix z nabízených pohybových a relaxačních aktivit zahrnutých v ceně pobytu.

V rámci 10 denního pobytu Metabolic balance dochází k rychlému znovuobnovení přirozené rovnováhy. Pozitivní změny jsou patrné již během pobytu, a to často poměrně výrazným úbytkem hmotnosti (podle reálných zkušeností od klientů to může být cca 5 kg, někteří reagují dokonce citlivěji a zhubnou i o 9 kg). Kromě hubnutí se rychle dostavuje i pocit zdraví a větší životní energie, zlepšuje se kvalita spánku, zvyšuje schopnost koncentrace a výkonnosti. Nádherné prostředí Resortu Svatá Kateřina uprostřed lesů navíc uvolní mysl a přirozeně inspiruje k vnitřní harmonii.

Metabolic_balance_jidlo_2„Rozhodnutí podstoupit intenzivní pobytový program metabolic balance je sice z finančního hlediska trochu náročnější, ale je důležité si uvědomit, že investice do zdraví se člověku vždy mnohanásobně vyplatí. V rámci své 15 leté praxe považuji metabolic balance za nejpreciznější a díky naprosto individuálnímu přístupu i nejúčinnější systém, díky němuž u klientů dochází opravdu k trvalé redukci hmotnosti. Podle zpětné vazby od klientů mohu garantovat, že vynaložených peněz nikdo nebude litovat.“, říká Dr. Suchánek, jeden z hlavních odborníků týmu metabolic balance v Resortu Svatá Kateřina.

Pobyt metabolic balance v Resortu Svatá Kateřina může být perfektní start dlouhodobé pozitivní změny životního stylu. Pro všechny, kteří se dlouho a bez efektu snaží hubnout, se může stát životním milníkem na cestě za lepší fyzickou kondicí a spokojeností se sebou samým a vlastním tělem.

Written by Jana Veselá