V klidném prostředí pražské Šárky vznikl jedinečný obytný komplex s názvem Šárecký dvůr, který v sobě spojuje moderní styl bydlení s historickým zázemím dávné usedlosti. Najdete jej na dohled od bohatství zeleně a skvělého dopravního spojení do centra města. Projekt, jehož tváří je topmodelka Pavlína Němcová, vybudovala developerská a investorská skupina CRESTYL.

Developerská společnost Crestyl Real Estate, s.r.o. patří k dlouhodobým profesionálům, v jejímž mottu se prolínají slova, jako je pohodlí, design a kvalita. Své by o tom mohli vyprávět spokojení majitelé a nájemci mnohých residenčních, obchodních a kancelářských budov, které již Crestyl vybudoval nejen v Praze, ale i v dalších českých městech.

S bohatými zkušenostmi a citlivostí k renovaci starých staveb přistupovali odborníci této developerské společnosti také k projektu Šárecký dvůr. Ten je vystavěn v areálu panského dvora s působivou barokní bránou, jehož historie se začala psát již v roce 1433. Architekt projektu Ian Bogle z Bogle Architects, k tomu dodává: Jednotící ideou projektu je rovnováha mezi starým a novým, v jejímž rámci oživené původní budovy harmonicky ladí s moderními zásahy. Výrazná současná architektura tvoří pozadí pro parkové plochy, navržené ateliérem Šmídová Landscape Architects.“

Pojem luxusního bydlení nenaplňuje jen skvělá poloha areálu na dosah přírodní rezervace Divoká Šárka a v blízkosti skvělého dopravního spojení, ale i navržené bytové jednotky. V hlavním barokním objektu se ukrývá 7 velkolepě pojatých, až třípodlažních bytů s impozantními klenutými stropy.

Dalších 44 elegantních a vzdušných prémiových bytových jednoteknabízejí nové viladomy, a to s dispozicí od 2+kk do 5+kk. Velké prosklené plochy vpouštějí do interiérů množství denního světla a zároveň umožňují fascinující výhledy do okolí. Z reprezentativních penthousů a dalších bytů v horních podlažích lze v každém okamžiku pozorovat přírodní scenérii, v níž hlavní roli hraje klidná hladina vodní nádrže Džbán nebo zeleň Šáreckého údolí. Jedinečnost dvoupodlažních duplexů zas podtrhuje privátní zahrada. Ke každému bytu pak patří sklep a jedno parkovací stání, přičemž další stání lze dokoupit.

Celý areál je stvořen pro dokonalé bezstarostné bydlení. Bezpečí a soukromírezidentů zajišťuje recepce, kamerový systém a zrekonstruovaná původní zeď, nyní památkově chráněná, která se vine kolem celého areálu.

Důraz na harmonii architektury s pohodlím obyvatel Šáreckého dvora kladl developer i u návrhů vnitřního zařízení budov. Design interiérůnavrhl a znalostí místního prostředí ku prospěchu projektu přispěl ateliér Chmelař architekti.

Ladnost spojení všech tvarů a křivek podtrhuje rovněž krásná tvář topmodelky Pavlíny Němcové,která se netají svou vášní pro bytový design. Svými návrhy už nejednou potvrdila, že má pro vkusné zabydlení interiérů velký cit. Pomoc nabízí i novým majitelům bytů, ráda jim poradí se zařízením bytu.

Výjimečnost nedávno dokončeného projektu Crestylu Šárecký dvůr obohacuje rovněž skvělá občanská vybavenost okolí. V dosahu je také široká paleta možností, jak trávit volný čas. Přímo za zdí areálu jsou tenisové kurty, golfový klub nebo fitness centrum. Hned za nimi láká k dlouhým procházkám i projížďkám na kole oblast protkaná sítí stezek, které se vinou podél Šáreckého potoka, po stráních a mezi skalními soutěskami Divoké Šárky.

Za zmínku jistě stojí i neobvykle bohatá možnost dopravního spojení. Na metro mají obyvatelé Šáreckého dvora jen 5 min., stejně tak k zastávce tramvaje, autobusu a v blízkosti je i nádraží. Pro řidiče je pak snadné se po Evropské třídě svižně dostat na Pražský okruh a tunelem Blanka zas do dalších částí hlavního města i mimo něj. Na letiště Václava Havla je to dokonce jen deset minut.

Šárecký dvůr je vskutku luxusním projektem, který v sobě spojuje dnes už jen málo dosažitelné množství výhod exkluzivního bydlení se skvělou dopravou do centra a zároveň v souladu s přírodou.

www.sareckydvur.cz

Written by Jakub Machač