První šperk, který návrhářka šperků Tamara Comolli vnímala, byl cinkající náramek její mámy. Věděla, že když se cinkání blíží, všechno bude fajn. Dětství strávila v klidu a pohodě na Gibraltaru, u oceánu a dlouhých pláží. Do školy už chodila ve Francii, a jejím domovem je v současné době Německo, kde vychovává svého syna. Její nádherné šperky vznikají na břehu jezera Tagernsee, kde žije a má sídlo své šperkařské firmy.

tamara

Tamara už jako malá holčička milovala navlékání korálků a její první šperk, který vzbudil zájem, byl právě kožený náramek s korálky. Návrhářce bylo tehdy sedmnáct, ale na začátek své šperkařské kariéry musela počkat ještě téměř deset let.

O svých špercích hovoří Tamara Comolli jako o ležérním luxusu. Jsou určeny pro ženy sebejisté, nezávislé, s kosmopolitním duchem, všeho věku a hlavně šik. Na první pohled je jasně vidět, že inspirací pro šperky této značky je hlavně příroda. Motivy lístků a žaludů se zde opakují často – někdy jsou z drahých kamenů, jindy je to jen linie kopírující jejich dokonalý tvar.
GB_14_165Výrazný vzhled šperků je inspirován šperkařským uměním starodávného Orientu. Kolekce se často sestavují dle přání klienta a umožňují tak přizpůsobit použité drahé kovy, drahokamy a polodrahokamy jeho přání a osobnosti.

Šperky Tamara Comolli nepatří do sejfu a pro jejich nošení nepotřebujete zvláštní příležitost. Naopak. Jsou určeny pro každý den, bez pocitu strachu ze ztráty a s ležérním nadhledem i u těch dražších kousků.

GB_13_191V kolekci šperků Tamara Comolli naleznete výjimečné šperkařské umělecké výtvory, ale také drobné přívěsky či náušnice, jejichž nákup je a může být otázkou momentálního spontánního rozhodnutí.

Kolekce kožených náramků a nekonečného množství přívěsků z bílého, žlutého či růžového zlata, jednoduchých i diamanty zdobených kusů pod názvem Leather LOOP osloví dívky a ženy milující sportovní a ležérní styl. Hlavní předností značky Tamara Comolli je především originalita a nápaditost, která se projevuje i při volbě použitých kamenů.

Jedinečnost v probarvení každého použitého kusu kamene činí z konečných šperků tolik ženami ceněné originály.

 

www.dusak.cz

 

Tamara Comolli

Written by Kateřina Novotná