Na Turracher Höhe v rakouských Korutanech se jezdí aktivně odpočívat. Jak totiž tvrdí psychologové, odpočinek, má-li být k něčemu, není vysedávání před televizí nebo nekonečné opékání se u vody. Ale činnost, která vyvažuje profesi. Vysedáváte-li například v kanceláři a vaše hlava i tělo jsou jeden velký stres, nejlépe si odpočinete na horské túře, procházce, výletu na kole a potom ve vyhřívaném jezerním koupališti nebo v autentických tureckých lázních hamam. To vše nabízí pobyt v místním hotelu Hochschober.

Hotel Hochschober_Flugansicht Eingangsseite_kl

Na Turracher Höhe bývá nádherně nejen v období období babího léta, ale i na podzim. Smíšené a listnaté lesy naberou žlutou a červenou barvu, počasí bývá stálé a nebe ještě pořád azurově modré. Nacvičte si výraz grüs gott, dobrý den – Rakušané jsou zvyklí se na túrách zdravit.

Hotel Hochschober není běžný wellness hotel. Na břehu jezera, obklopený modříny – perfektní místo, kde lze smazat nahromaděnou únavu posledních dnů a načerpat síly k novému začátku. Nabízí bohatý program horských túr a procházek. Pestrá mozaika osvědčených nápadů pro zpestření dovolené a celá řada vynikajících inovací hotelové nabídky, především venku v přírodě, zvyšuje přitažlivost pobytu na Turracher Höhe.

AlmButlerAlmButler

Jednou z atrakcí na programu, se kterou se hned tak někde nesetkáte, je Almbutler. Je to sympatický horský průvodce, který se stará o výletníky na Turracher Höhe. Vybírá ty nejhezčí trasy, organizuje výlety při východu slunce, pikniky u romantických jezer, dokáže poutavě vyprávět o kráse hor a vždy má při ruce vše, co znavený poutník potřebuje: tu náplast, tu krém na opalování či něco na posilněnou.

Svět vody, tepla a dobré pohody

Proslulým se stal hotel Hochschober především svým jedinečným světem vody, tepla a dobré pohody, který je všem hotelovým hostům volně k dispozici: dokonalý svět saun s ochlazovacím bazénem v jezeře, vyhřívané jezerní koupaliště i turecké lázně hamam.

haki® flow – hóchšóbrování pro hlavu

Může ve světě masáží, kde kralují tradiční metody, vzniknout ještě něco nového? Zkušený terapeut Harald Kitz je toho důkazem. Vyvinul speciální masáže pro ramena, šíji a hlavu, tedy nejvíc zatížené partie moderního člověka trávícího život u psacího stolu.

Hotel Hochschober_haki flow1Metoda haki® harmonizuje nervový a svalový systém a vede k vytvoření vnitřní rovnováhy mezi hlavou a tělem, uvolňuje bloky a přetažení a regeneruje nervy a svalstvo. Zvyšuje tak pohyblivost a výkonnost šíje a krční páteře.

Při variantě haki® flow se vznášíte v 33°C teplé vodě, uloženi na plovoucích pomůckách a terapeut vám masíruje šíji a hlavu. Tím, že uvolňuje svalová napětí, snižuje bolesti krční páteře.

V letošním roce byla tato jedinečná masáž vyznemenána cenou European Health & Spa Award 2015 jako nejlepší masážní metoda v kategorii Signature treatments.

www.hochschober.com

 

Pohled z jezera na hotel Hochschober a jeho čínskou věž

Written by Natascha Kames