Kláštery Český Krumlov nabízejí atraktivní zážitky po celý rok, ovšem během horkých letních dnů k návštěvě navíc láká zdejší příjemný stín a chladivé klima ve starobylých zdech. Pro milovníky zábavy je připraven letní festival Scéna pod nebem, který odstartoval na začátku července.Kláštery Český Krumlov 7359_1 nahled

V průběhu prázdnin jsou na programu představení divadelního klubu Jirásek, divadla Koňmo, divadla Víti Marčíka ml., souboru Lakomé Barky, skupiny historického šermu Grál, žonglérská show kejklíře Pupy, hudební představení Rybníkářů a mnoho dalšího.

Kláštery Český Krumlov 4.5.2016

Novinkou letošní sezóny jsou interaktivní dílny, nabízející jedinečnou příležitost nahlédnout a blíže poznat život našich předků. V interaktivních dílnách se návštěvníci vrátí zpět v čase a zakusí život v gotice a renesanci. Přivoní k tajemství klášterních bylinek, seznámí se s voňavou výrobou mýdla, barvením a zdobením svíček – vše je možné vlastnoručně vyzkoušet. Na své si přijdou také velcí i malí milovníci knih psaných či obrázkových. Na chvíli se mohou stát písařem a iluminátorem ve středověkém skriptoriu a posléze objevit kouzlo knihtisku.

Součástí výpravy do minulosti je dobrodružná cesta do sklepení, kde je ukryta tajemná alchymistická dílna se záhadnými nápisy a předměty. Příznivci dobrého jídla ocení expozici skladování potravin a nápojů.

Kláštery Český Krumlov 4.5.2016

Pro všechny je připravena herna s mnoha zábavnými aktivitami, zajímavostí je stavba českokrumlovského kláštera z kostek podle autentického plánu.

Kláštery v Českém Krumlově byly vyhlášeny Památkou roku 2015. Sdružení historických sídel, které prestižní cenu každoročně uděluje, ohodnotilo projekt rozsáhlé rekonstrukce, její provedení i to, jak areál ožívá. Historický soubor klášterních budov v Českém Krumlově se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, rozlohou zaujímá druhé místo po krumlovském zámku. Stálé expozice a klášterní zahrady jsou otevřeny denně.

Written by Jana Veselá