Řešíte, kam vyrazit na jaře na lyže, aby tam byla jistota sněhu, zábava i soukromí pro rodinu? Kde ochutnáte výtečná jídla, dopřejete si wellness, koncerty na sněhu a vaše děti nebudou chtít sundat lyže? Pak je jasná volba resort Puradies Hotel & Chalets v rakouském Leogangu.

„Někdy bývá těžké rozhodnout se, zda si vybrat pro ubytování na horách hotel, kde nebude nouze o zábavu, nebo dát přednost soukromí v pronajaté chatě. Často jsem o tom přemýšlel a v roce 2007 mě napadlo vybudovat v těsné blízkosti hotelu Steinalmdorf vesničku s komfortně vybavenými chatami, jejichž hosté si můžou vybrat – touží-li po společnosti, sejdou dolů do hlavního hotelového objektu na bar nebo na večeři. Chtějí-li dát raději přednost soukromí, pak mají k dispozici veškeré pohodlí chaty, kde nechybí ani vlastní sauna a infračervená kabina,“ popisuje svůj nápad Philipp Madreiter z rakouského resortu Puradies Hotel & Chalets. Ten se nachází v proslulém alpském středisku Leogang, kde má rodina Philippa Madreitera odjakživa pověst inovátorů a vizionářů.

 

V objetí hor 

A nápad to byl skvělý.Hosté tuhle možnost volby nadšeně přivítali – především rodiny s dětmi. Tak vznikla první chatová vesnička v údolí. Ale jak zájem narůstal, přestávala její kapacita stačit. V roce 2011 se tedy rozšířila o dalších sedm chat. V prosinci 2016 pak došlo k velkorysé a velmi vydařené rekonstrukci hotelu, díky níž má dnes resort Puradies Hotel & Chalets pověst jednoho z nejkrásnějších míst v Rakousku. Za svůj výjimečný interiér také získal mezinárodní designérská ocenění. „Hosté si pochvalují, že i v hotelu mají pocit, jako by stěny neexistovaly, a oni byli součástí okolního světa zasněžených Alp. Tuto iluzi vytváří především maximální prosklení pokojů, odpočíváren i saun,“ vysvětluje Philipp Madreiter.

 

Špičková gastronomie

Jednou z možností, jak si dělat život příjemnější, je dopřát si skvělé jídlo. Toho si jsou místní hoteliéři dobře vědomi. Proto nikoho nepřekvapí, že i skvělá inovativní kuchyně Front-Cooking pro náročné gurmety, která je hostům k dispozici v restauraci ESS:ENZ v chatové vesničce nad hotelem, byla vyznamenána dvěma čepicemi Gault Millaua a 13 body (hodnocení prestižního francouzského průvodce). Majitel s šéfkuchařem Albertem Dschulniggem jsou přesvědčeni, že základem skvělé kuchyně jsou čerstvé regionální produkty z vlastního statku, a hosté je v tom svými souhlasnými reakcemi jen ujišťují. Všichni také oceňují osobitý design restaurace ESS:ENZ.

Ski ALPIN CARD – lyžařská sázka na jistotu!  

Před zahájením letošní zimní sezóny se skicirkus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn propojil se střediskem Zell am See a ledovcovým areálem Kaprun. Se stejným skipasem tak lze navštívit obě špičková střediska. Celková délka sjezdovek je nyní 408 km! Se skipasem Ski ALPIN CARD lze samozřejmě používat bezplatně skibusy mezi oběma regiony. Hosté Leogangu tak mohou bez příplatku vyrazit do Zell am See nebo na ledovec do Kaprunu, což je ideální hlavně na jaře, kdy není taková jistota sněhu.

V samotném lyžařském cirkusu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je k dispozici 140 km modrých, 112 km červených a 18 km černých sjezdovek, 60 útulných horských chat, několik snowparků, freeridových parků, osvětlené sjezdovky, snow traily a snowtubing.

 

Ráj pro malé lyžaře

V resortu Puradies Hotel & Chalets myslí samozřejmě i na děti, které tu najdou perfektní podmínky nejen pro lyžování. Hotel má strategickou polohu mezi dvěma lanovkami a je partnerem lyžařské školy. O děti se tu postarají zkušení lyžařští instruktoři, zatímco rodiče můžou nerušeně relaxovat ve wellness s výhledem na okolní hory.

 

Tři výhodné novinky pro děti:

1. Jarní bonus od 21. 3. 2020: Pro děti narozené po 2014 je skipas zdarma – při koupi jednoho skipasu pro dospělé.

2. Velikonoční bonus: Skipas zdarma pro děti narozené po roce 2004 při koupi jednoho čtyřdenního (a delšího) skipasu (neplatí pro Suuper Ski Card).

3. Mladší 19 let: Děti a mladiství narození 2001–2013 platí po celou sezonu v sobotu jen 10 EUR za skipas.

A navíc: Skipas platí už od třetí hodiny předchozího dne, tedy už v den příjezdu lze vyzkoušet terén. A lyžovat se dá až do pěti hodin…

 

Nordic Park Experience – 23. 2. 2020

Nordic Park Experience osloví všechny, jimž učaroval skandinávský způsob života. V Nordic parku okolo jezera Ritzensee si totiž můžou vyzkoušet všechny tradiční severské disciplíny. K dispozici jsou běžecké stopy pro běžkaře a biatlonisty, Fun & Snow Park pro děti, zimní lesní stezky, a pokud zamrzne, tak i bruslení.

White Pearl Mountain Daysod 20. března do 5. dubna

Již počtvrté v historii se letos uskuteční na nejkrásnějších místech na sjezdovkách i v údolích koncerty a vystoupení mezinárodních DJs. Završí tak jarní lyžování v jedné z nejkrásnějších oblastí rakouských Alp.

Více na www.puradies.at a www.saalfelden-leogang.com

Written by Natascha Kames