Jarní měsíce jsou tím pravým časem velkolepého vyvrcholení sezony ve slavném lyžařském cirku Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Máte tady záruku kvalitní sněhové pokrývky, perfektně upravených sjezdovek, dokonale vyříznutých běžeckých stop i ideálních podmínek pro freeride. O bohatém kulturním programu nemluvě! Pokud za svou základnu navíc zvolíte designový hotel Puradies v romantickém lyžařském středisku Leogang, zkrátka nepřijdou ani vaše chuťové a požitkářské buňky.

 

 

Jarní měsíce jsou tím pravým časem velkolepého vyvrcholení sezony ve slavném lyžařském cirku Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Záruka kvalitní sněhové pokrývky, perfektně upravené sjezdovky, dokonale vyříznuté běžecké stopy i ideální podmínky pro freeride.

Jedná se o největší rakouský lyžařský region s 270 kilometry sjezdovek, kde jsou lanovkami propojena střediska Saalbach, Hinterglemm, Leogang a také tyrolský Fieberbrunn. O dobrou náladu se rovněž stará 60 útulných chat, kde lze ochutnat alpské speciality. Pro celý region přitom platí jeden skipas, takže můžete střediska, trasy i zábavu libovolně střídat a zažívat stále něco nového.

 

 

The Challenge – Největší lyžařský okruh v Alpách

Kdo vyhledává výzvy, ocení 72kilometrový okruh, který vede napříč lyžařským cirkem. Na sjezdovkách, které jsou propojeny 32 lanovkami a vleky, překoná 12 400 výškových metrů. Motto: Ski your limit and check your results! Každý úspěšný absolvent tohoto okruhu obdrží u hlavní pokladny odměnu – musí jen předložit „The Chalenge“  Badge.

Freeridové radovánky

Freeride – to je naprostá svoboda na sněhu, v kouzelné přírodě a daleko od hlučících davů. Skicirkus Saalbach Hinterglemm Leogang Fiebrunn je pro freeridery jako stvořený – nabízí nejen freeride park, ale i četné volné tratě s různými stupni obtížnosti. různé check-pointy aj. Spojení se sousedním tyrolským Fieberbrunnen učinilo totiž z tohoto regionu absolutní Mekku pro milovníky freeridu. Jedná se o kombinaci snowparků a freeridových tras s nejrůznějšími překážkami.

 

 

White Pearl Mountain Days – jarní program na sjezdovkách

Velké finále zimní sezony představují White Pearl Mountain Days, které proběhnou letos již potřetí na nejkrásnějších místech na sjezdovkách i v údolích. Při nich si přijdou na své všichni milovníci hudby. Nejkrásnější jarní lyžování tak budou letos už podruhé doprovázet od 15. března do 31. března koncerty a vystoupení mezinárodních DJs. Ve více než 20 lokacích na chatách i na sjezdovkách se mohou lyžaři zastavit, uvelebit se v lehátkách, zaposlouchat se do příjemných tónů a přitom si objednat některou z mezinárodních kulinářských specialit, které jsou rovněž na programu. A pozor: vstup na akci je volný!

 

Lyžařská základna, kde si odpočine nejen tělo, ale i duše

Pokud hledáte útočiště, kde si skutečně odpočine každý člen vaší rodiny, vyzkoušejte idylické středisko Puradies, které stojí přímo mezi dvěma lanovkami vedoucími do lyžařského ráje. Přímo v hotelu je půjčovna lyží a o sněžná prkna hostů tady pečují hned dva servismani.

Puradies je partnerem lyžařské školy pro dospělé i pro děti, takže rodiče mohou lyžovat nebo odpočívat ve zdejším krásně vybaveném wellness světě, zatímco o jejich ratolesti se postarají zkušení lyžařští instruktoři. Po lyžování si můžete dopřát speciální masáž, která uleví namoženým svalům, a zájemci se mohou naučit správnou techniku populárního tejpování.

Lidé sem však nejvíce míří za zdejší unikátní atmosférou. Zvenčí toto místo vypadá jako tradiční romantický horský hotel, uvnitř ale čeká na hosty nejedno překvapení. Právě jedinečný interiér přinesl hotelu mezinárodní designérské ocenění. A skutečně – právě tady pocítíte, že jste součástí impozantního světa zasněžených Alp, rozprostírajících se všude kolem. Pokoje, odpočívárny i sauny jsou totiž maximálně prosklené, abyste si mohli onoho luxusu náležitě užít.

A pozor: ve velkém tady myslí i na děti. Malým návštěvníkům je určena krásná velká herna a svůj prostor plný zábavy si tu najdou i teenageři.

Rodina Madreiterů byla v Leogangu vždy synonymem inovací. Takže nikoho nepřekvapí, že i v gastronomii dokáží divy, a že se velmi rychle vyhoupli mezi gastronomickou špičku. Exkluzivní, designově velmi zdařilá restaurace Ess:enz, v čele s šéfkuchařem Stefanem Krieghoferem nadchne osobním stylem. Majitel i šéfkuchař jsou přesvědčeni, že základem skvělé kuchyně jsou čerstvé regionální produkty, především sezonní, které jsou plné síly.

http://www.puradies.at

Written by Jana Veselá