Špindlerův Mlýn je jedinečnou zimní destinací, kde si užívají všichni. Jak ti, co milují lyžování, sáňkování a další rozmanité zimní sporty, tak i ti, kteří dávají přednost klidným chvilkám plným relaxace, procházek a ničím nerušené pohody. 

Plakát Ledosochání 2016V roce 2016 se do nejpopulárnějšího českého horského střediska již potřetí vrací festival Špindlerovská zima, který láká děti i dospělé. Od pátečního rána 22. ledna bude probíhat na náměstí sochání pětimetrového Krakonoše a horských chaloupek ze sněhu. Sněhové a ledové království na náměstí bude rozšířeno během sobotního dne o tři ledové sochy sportovců v nadživotní velikosti, představující zimní sporty a ledové kvádry se sportovním vybavením. Pro návštěvníky festivalu bude probíhat během celé soboty bohatý program, ve kterém se představí lyžníci, Krakonoš i Trautenberk, otužilci a kapela KEKS. Podívanou v centru města ukončí ohnivá show skupiny Pa-li Tchi.

Během neděle bude možné obdivovat otevřené ledové „muzeum“. V rámci festivalu nebude chybět tradiční občerstvení a nápoje a speciální nabídky organizované místními podnikatelskými subjekty.

Novinkou letošního roku je rovněž Špindlerovské ledárium u horní stanice lanovky Sv. Petr – Pláň, na kterou zve Skiareál Špindlerův Mlýn.

„Tato akce je pořádána pro všechny věkové kategorie, festival ledosochání je atraktivní podívanou pro každého,“ říká tajemnice města Eva Klouček Filipová.webbaner zima

Špindlerův Mlýn je kromě jiného i oblíbeným turistickým cílem pro mnoho zimních aktivit, které se dají v rámci festivalu „ŠPINDLEROVSKÁ ZIMA“ využít.

 

Written by Jakub Machač