Dvě samostatná tyrolská údolí Alpbachtal a Wildschönau se spojila a vznikl nový gigant mezi zimními středisky. K jeho vzniku stačilo postavit jedinou lanovku a je tu 145 kilometrů sjezdovek, které stejně jako 24 autentických horských chat na svazích obou údolí, čekají na objevení. 

Díky propojení dvou údolí se Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau zařadil mezi deset největších rakouských lyžařských regionů a stal se tak  oblastí v Alpách se zimními zážitky pro začátečníky, rodiny s dětmi i zkušené lyžaře.

Zimní nabídka

Velký lyžařský cirkus jako v rozsáhlých lyžařských střediscích typu Ischgl nebo Schladming tu určitě nelze čekat, ale zato zde návštěvník najde skvěle udržované terény pro lyžaře i snowboardisty, které nejsou přelidněné.Foto%204_2655086

Lyžařský region „Alpbachtal“ byl založen teprve v roce 1961. Od té do by je neustále budován a rozšiřován. V roce 1978 byly sjezdovky na Wiedersbergerhornu propojeny sjezdovkami se sousedním střediskem Inneralpbach. Jejich dolní úseky, vedoucí do údolí, jsou vybaveny těmi nejmodernějšími sněhovými děly. Byla postavena moderní šestimístní kabinová lanovka na vrchol Wiedersbergerhornu (během 12 minut lze dosáhnout vrcholu) a jsou neustále budována nová zařízení pro umělé zasněžování.

Najdete tu 47 lanovek a vleků a celkem 145 kilometrů sjezdovek (26 km modrých, 70 km červených a 13 km černých sjezdovek). Freerider se vyřádí pod vrcholem Wiedersbergerhorn směrem na Greitalm a Kohlgrubenalm. Snowboardisté mají k dispozici tři snowparky. A díky skibusu zdarma si také auto může dopřát dovolenou. Nejdelší sjezdovka vede z vrcholu Wiedersbergerhorn, překonává výšku 900 metrů a je 4 km dlouhá. V údolí jsou i dvě večer osvětlené sjezdovky. Jsou tu ovšem i prostorné sluneční svahy, nedotčené technikou, které lákají k překrásný lyžařským túrám. Na sáňkaře čekají dvě sáňkařské dráhy.

Alpbach – nejkrásnější rakouská vesnička

KircheTyrolská vesnička Alpbach se svými 2600 obyvateli leží v nadmořské výšce 1000 metrů a slunečné plošině údolí Alpbachu. Díky přísnému stavebnímu řádu se zde podařilo zachovat původní styl všech staveb a je právem považována za nejkrásnější vesnici Rakouska. Vznikla tak vlastní stavební kultura a zakořeněné zvyky, které se zachovaly až do dnešních dnů.

Wildschönau

Šarm vysokohorského údolí vytvářejí čtyři idylické vesničky Niederau, Oberau, Thierbach a Auffach a přátelští hostitelé. Vzrušující i odpočinkové zimní aktivity s bezplatnou kartou WildschönauCard přinesou nezapomenutelné zážitky – karta obsahuje túry s průvodcem podél selských statků i návštěvy muzeí. Mimo sjezdovku se nabízí aktivní pohyb po zimních turistických cestách, sáňkařských drahách nebo běžeckých tratích. Více než 50 kilometrů běžeckých tratí a 40 kilometrů zimních turistických stezek láká k výletům nebo procházkám pěšky či na sněžnicích. Romantické výlety na saních tažených koňmi učiní z dovolené nezapomenutelný zážitek.

Jistá sněhová pokrývka a příjemná pohoda

Síť zasněžovacích zařízení byla letos opět rozšířena. Na svazích Wiedersbergerhornu byla stará lanovka Gmahbahn vyměněna za moderní šestimístnou sedačkovou lanovku s vyhřívaním sedadel.

Zajímavé nabídky letošní zimy 2014/15

Ski-restart 7. ledna – 12. dubna 2015: pro všechny, kteří chtějí opět začít po dlouhé přestávce lyžovat!

V lyžařském regionu Ski Juwel lze během tří dnů spolu se soukromým učitelem znovu objevit krásy lyžování. Nabídka zahrnuje tři noclehy se snídaní, třídenní skipas, zapůjčení lyží na tři dny, dvě soukromé lyžařské lekce po dvou hodinách včetně optimálního servisu.

Cena: od € 415,- za osobu v Alpbachtalu a Wildschönau.

Ski-weekend: 3 noclehy v penzionu se snídaní včetně dvoudenního skipasu a karty WildschönauCard od € 156,-/na osobu ve Wildschönau.

Speciální freeridové týdny pro začátečníky: terény kolem Wiedersbergerhorne v údolí Alpbachtal jsou ideální pro freeridery. Zkušený instruktor je naučí správně se pohybovat ve volném terénu. V termínech 7. – 14. února a 14. – 21. března 2015 nabízí středisko balíček, který zahrnuje 3 noclehy se snídaní, 3denní freeride-kurz, LVS-batoh a 3denní skipas. Cena od € 393,- za osobu.

Ceny skipasů:

Jednodenní skipas:      hlavní sezóna – dospělí – € 42,- děti – € 21,-

vedlejší sezóna – dospělí – € 38,- děti – € 19,-

Šestidenní skipas:       hlavní sezóna – dospělí – € 211,50 děti – € 106,-

vedlejší sezóna – dospělí – € 190,50 děti – € 95,50

 

Informace o lyžařské oblasti:

SKI JUWEL Alpbachtal Wildschönau – www.alpbachtal.at/cz

www.skijuwel.com

Alpbachtal

Nechybí ani terén pro freeride
Nechybí ani terén pro freeride
Pohled na zasněžené alpské vrcholy
Pohled na zasněžené alpské vrcholy
Alpbach patří mezi nejhezčí rakouské vesničky
Alpbach patří mezi nejhezčí rakouské vesničky
A určitě ochutnejte i některou z místních specialit
A určitě ochutnejte i některou z místních specialit

 

 

Written by Natascha Kames