Není to dlouhý let a naplánovat si jej můžete téměř celoročně: v Lisabonu je příjemně třeba i na Silvestra. Let trvá jen tři a půl hodiny a zpáteční letenku seženete už od čtyř tisíc korun.

Lisabon je po Athénách druhým nejstarším hlavním městem Evropy. Metropole ležící na řece Tejo je rozložena na mnoha kopcích, málokdy jdete rovně, většinou míříte buď nahoru nebo dolů, ale odměnou jsou nádherné výhledy skoro na každém rohu. Užít si je můžete nejen na hlavních turistických trasách městem, otevírají se před vámi, i když zajdete do obyčejných uliček. Nejzajímavější památky a místa, která stojí za vidění, můžete objevovat pěšky nebo na některém z typických vozítek pro turisty, ale i při jízdě tramvají. Ikonické lisabonské tramvaje mají nepřehlédnutelnou žlutou barvu, projíždějí i nejužšími uličkami a s přehledem zvládají výškové rozdíly trasy. Okružní jízda trvá dvě hodiny a nastoupit na ni můžete například na náměstí Praça do Comércio, které se rozkládá na břehu řeky.

Při toulkách nejen Lisabonem nelze vynechat zastavení v některé z mnoha kaváren, wine barů, espuamanterií a podobně, prostě dát si něco dobrého. Ať už se zastavíte v uličkách jen na pár ústřic a sklenku sektu nebo se vydáte třeba do hlavní tržnice na velkou večeři, často to bude kulinářský zážitek.

 

 

Written by Kateřina Novotná